Posadzka z lastryko w mało wszystkim przypadku kształtują się do renowacji, co znajduje się za wysoką wartość tego rodzaju podłogi. Renowacja polega na frezowaniu, szlifowaniu i czyszczeniu powierzchni, tworzone są jedynie fragmenty posadzki wykonanej z własnych produktów, jakie należy zastąpić nowym lastrykiem. Najczęściej korzystamy metodę szlifowania „na ciepło”, która pozwala uniknąć mokrego szlamu niebezpiecznego dla ludzi. Maszyny do ostatniego przeznaczone urządzone są w wygodne pochłaniacze pyłów, dzięki czemu zapylenie występuje tylko podczas szlifowania podstopnic schodowych.

Dzięki swojej budowie posadzka lastryko, niezależnie z wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze budzi się renowacji, podczas której przyjmuje się całkiem nową, wzmocnioną oraz dobrą do życia w czystości powierzchnię. Renowacja posadzki z pełniejsza polega na frezowaniu, szlifowaniu i polerowaniu powierzchni, tworzone są jedynie fragmenty posadzki wykonanej z kolejnych środków, jakie należy zastąpić nowym lastrykiem.

Posadzka lastryko po wyszlifowaniu także wygodnej impregnacji, dzięki bardzo łatwej powierzchni (zamknięte pory) znacznie sprawnie i mało wyróżnia się prowadzić w idealnej czystości. Wystarczy jedynie przestrzegać kilku zasad wymienionych poniżej:

-częste leczenie z ziemie zabrudzeń lotnych, takich jak piasek, kurz czy pył;
-okresowe mycie posadzki płynem na bazie alkoholu czy samą wodą;
-stosowanie mopów płaskich z mikrofibry z często wymienianą wodą;
-nie ma potrzeby kupowania żadnych innych środków nabłyszczających, ochronnych, doczyszczających, itp.

Właściwym sposobem pielęgnacji posadzki lastrykowej jest charakterystyczne jej czyszczenie i usuwanie. Piasek, a zwłaszcza błoto śniegowe (zawierające sól lub chlorek sodu) są bardzo destruktywne dla lastryka. Proponujemy naszym Klientom stosowanie mat wejściowych chroniących powierzchnię przed zniszczeniami.

Mycie lastryka winno być poprzedzone odkurzeniem posadzki. Zaleca się stosowanie płynów o neutralnym ph na podstawie alkoholu. Do roztworu powinno się używać zimnej wody oraz dozować preparat według zaleceń producenta. Ponadto warto co 3–4 mycia zrezygnować ze środków przeczyszczających i umyć wyłącznie wodą. Do prania najlepiej stosować mopy płaskie (dużo z mikrofibry). Mopy sznurkowe brudzą podstopnice i cokoły. Należy te pamiętać o częstej wymianie płynu w wiadrze.

Często popełnianym nietaktem jest podawanie różnych past nabłyszczających. Tłuste powłoki utrwalają brud, podłoga ciemnieje i niełatwo jest utrzymać ją w czystości.

Projektując nową posadzkę, przechodzimy do wyboru wiele rodzajów kolorystycznych kruszywa czy tegoż cementu. Dzięki temu potrafimy zostać wodze umiejętności i zaprojektować unikalny wzór, jaki będzie realizował Państwa oczekiwania. Jednymi ograniczeniami są warunki techniczne wykonania takiej posadzki, czyli grubość min. 3 cm, i miejsca dylatacyjne, które nie winnym istnieć korzystniejsze niż 3 m2.

Posadzki lastryko, wielkie od lat, dzięki nowym technologiom renowacji będą dotychczas bardzo długo to w bliskim środowisku, i dzięki dostępności jeszcze to nowych kruszyw, cementów oraz barwników będą traktowane z przeznaczeniem w dużo nowych inwestycjach.

Mech-Bud Grzegorz Pieńkos – Schody i posadzki lastryko Warszawa – szlifowanie i renowacja lastryko
Gawartowa Wola 3A
05-085 Kampinos
NIP: 1250447903
REGON: 015418765
TEL: 608 050 831
email: firma.mechbud@gmail.com
https://mech-bud.net/schody-i-posadzki-lastryko-warszawa/